خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / معرفی پارک‌های کوهستانی دوکانان و پیرمراد

معرفی پارک‌های کوهستانی دوکانان و پیرمراد

پارک‌های کوهستانی دوکانان و پیرمراد در دامنه کوه‌های آربابا و جنیره قرار دارند. این دو پارک به شهر بانه مشرف می‌باشند و دارای چشم‌انداز زیبایی از شهر بانه هستند. این دو پارک به منزله توقفگاهی برای مسافرانی می‌باشند که قصد استراحت در دامان طبیعت را دارند.

در پارک دوکانان همه ساله نمایشگاه صنایع دستی توسط سازمان میراث فرهنگی برپا می‌شود و علاقه‌مندان برای ارائه آثار خود و همچنین بازدید از نمایشگاه به شهر بانه مراجعه می‌نمایند. از دیگر امکانات این پارک احداث شهربازی و ایستگاه سلامت می‌باشد که در آن ابزارهای ورزشی برای افراد وجود دارند و افراد می‌توانند در ساعات مختلف روز به تمرین بپردازند.

لازم به ذکر است که پارک پیرمراد قبلاً به عنوان زیارتگاه شناخته می‌شده است اما امروزه به عنوان یک پارک در میان اهالی شهر و جوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که بر طبق سنت دیرینه، مردم بانه چهارشنبه هر هفته به زیارت پیرمراد می‌رفته‌اند، اکنون نیز همان رسم پابرجاست و این پارک روزهای چهارشنبه و جمعه پرازدحام‌ترین روزها را تجربه می‌کند.

پارک-کوهستانی-دوکانان2 پارک-کوهستانی-دوکانان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا