خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / گشت و گذار در دره سرکان

گشت و گذار در دره سرکان

دره سرکان با جهت شمالی- جنوبی در دامنه جنوبی کوهستان الوند و در دامنه شیب‌های تندی که در انتها به قله یخچال (گاو بره) ختم می‌شود، قرار دارد. این دره حدود ۱۰۰۰ هکتار مساحت دارد و از خوش آب و هواترین دره‌های این کوهستان است. در طول این دره رود سرکان جاری است که سبب به وجود آمدن باغ‌ها و انواع درختان میوه همچون گردو، گیلاس، آلبالو، آلو، زردآلو، توت، بادام و سیب سرخ شده است. رود سرکان از قله شاه‌نشین بزرگ (از قله‌های کوهستان الوند) سرچشمه گرفته و پس از دریافت چشمه‌های اطراف دره، به سمت جنوب جریان می‌یابد و از داخل شهر سرکان و مجاورت منطقه پیر کمربسته عبور نموده و از طریق کرزان رود به قلقل رود متصل می‌شود.

در گستره این دره ابتدا روستای آرتیمان و سپس شهر سرکان قرار دارد. سرکان دارای آب و هوای ییلاقی و بسیار مطبوعی است که وجود انبوه درختان میوه و چشمه‌های پرآب، آن را به یکی از زیباترین مناطق گردشگری استان همدان تبدیل کرده است.

دره-سرکان3 دره-سرکان4 دره-سرکان2

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا