خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / سیر و سیاحت در دره مرادبیک

سیر و سیاحت در دره مرادبیک

دره مرادبیک یکی از باصفاترین و زیباترین دره‌های استان همدان است که در جنوب شهر همدان قرار دارد. این دره برخلاف پوشیده از باغ و بوستان، رودخانه و چشمه‌های زلال و گوارای دامنه الوند است و روستایی به همین نام در غرب این دره در حدود ۲ کیلومتری آن دیده می‌شود که یکی از زیباترین روستاهای همدان است.

این دره برخلاف سایر دره‌های الوند همچون دره گنج‌نامه که در مسیر راه‌های باستانی قرار داشته است، در منطقه بسته‌ای واقع شده که تردد در آن بسیار اندک بوده است و تنها راه ارتباطی، راه مالروی انتهای دره است که از طریق دره چشمه فرشه در فصول خشک سال با روستای پشت کوه که در یال غربی الوند قرار دارد، ارتباط می‌یابد.

از مکان‌های معروف دره مرادبیک می‌توان به دره گرگ، دره غول، دره حاج احمد (حاجمد)، شرشرآب، روستای سیلوار، سر دوش، حمام خرابه، محمود دره، قرق، کندو خانه، منبع، پیررحمان، قله یخچال صاحب و دره بهشت اشاره کرد.

دره-مرادبیک8 دره-مرادبیک دره-مرادبیک2 دره-مرادبیک4 دره-مرادبیک7

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا