خانه / اطلاعات گردشگری / فهرست ۹ کار ممنوع در سفر و تعطیلات

فهرست ۹ کار ممنوع در سفر و تعطیلات

هر کسی که بخش عمده ای از پس انداز خود را صرف می کند تا بتوانند روزها و لحظات لذت بخشی در سفر داشته باشد، بدنبال آن است که چگونه تعطیلات زیباتری برای خود بسازد. در این مطلب سعی کرده ایم با بیان “نه نکته ای که در سفر نباید انجام داد“، نگرانی های شما بابت کارهایی که باید و یا نباید در سفر انجام داد را از بین ببریم. بنابراین، بدون توجه به مقصد سفرتان، این متن را بخوانید و توصیه های زیر را مد نظر قرار دهید:

۱- تجاوز به حقوق مردم محلی:

یکی از واضح ترین نکات رعایت آداب و رسوم ساکنین منطقه ای که به آن سفر می کنیم. این تصور که عادات رفتاری شما در همه جا قابل قبول است، منشا بسیاری از همین سوتفاهم هاست. به عنوان مثال اگر به دبی سفر می کنید، محافظه کارانه لباس بپوشید تا جلب توجه نکنید.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۲- بازی با حیوانات با نمک بومی:

مشاهده و بازی با بچه گربه ها و سایر حیوانات همیشه شیرین و جذاب است، اما یقین داشته باشید آخرین چیزی که در یک سفر می خواهید، گرفتن بیماری از این حیوانات بومی است. بسیاری از همین حیوانات به ظاهر معصوم ناقل انواع بیماری ها هستند. در برابر نگاه های دلربای این حیوانات مقاومت کنید تا سفری دلپذیرتر داشته باشید.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۳- نوشیدن آب لوله کشی:

نوشیدن آب های لوله کشی شهرهای مختلف، نه به دلیل آلوده بودن، بلکه به دلیل شرایط خاص آماده سازی آب هر منطقه، به گردشگران توصیه نمی شود. البته وجود آلودگی ها را نیز نباید نادیده گرفت. در بسیاری از کشورها سیستم تصفیه آب وجود ندارد. قدرت ریسک پذیری خود را در زمینه های دیگر بسنجید و خود را با باکتری ها و قارچ های موجود در آب های محلی در نیاندازید.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۴- نداشتن بیمه مسافرتی:

درست است که تصمیمات ناگهانی برای جذاب تر بودن سفر یکی از توصیه های گردشگران حرفه ای است، اما این دلیل مناسبی برای عدم آمادگی در برابر مشکلات غیرمنتظره نیست. بنابراین بیمه درمانی خود را قبل از سفر بررسی کنید و نگذارید حتی لحظه ای از شما فاصله بگیرد. این مطالب، پر واضح است؛ اما از دسته مطالب واضحی است که گردشگران ترجیح می دهند به آنها توجهی نکنند.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۵- افتادن به دام فروشنده های قلابی:

علاقه به دیدن جاذبه های توریستی و گردشگری، چیزی نیست که بخواهیم و یا بتوانیم آن را زیر سوال ببریم. اما می توان به شما توصیه کرد که به فروشنده هایی که در نزدیکی سوغاتی فروشی ها کمین کرده اند اعتماد نکنید. به محض ورود به اهرام ثلاثه مصر، یا تاج محل، همیشه و در کسری از ثانیه سر و کله این صیادان گردشگران پیدا می شود. در برابر وسوسه خرید ارزان مقاومت کنید. مطمئن باشید با این کار سوغاتی خاصی را از دست نمی دهید.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۶- از بین بردن گیاهان و جانوران بومی:

هیچ کس برای از بین بردن، آسیب زدن، و حتی نوازش گونه های گیاهی و جانوری از شما تشکر نمی کند. درست است، گل ها پدیده های زیبایی هستند، اما این دلیل مناسبی برای چیدن آنها نیست. بسیاری از گیاهان نیز سمی هستند و تماس با آنها ممکن است برای شما مضر باشد. این مطلب آخر در مورد خزندگان نیز صادق است.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۷- سفر سنگین:

همه می دانیم که در بهترین در حالت هم از نصف لباس هایی که برای سفر با خود می بریم استفاده نمی کنیم. توصیه ما به شما این است که بارتان را سنگین نکنید. هر چیزی را که در بردنش به سفر شک دارید از کیف خود خارج کنید و فضای خالی و وزن کم آن را به خودتان هدیه دهید.

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۸- غذا خوردن فقط در هتل:

اخیرا پرسنل بسیاری از هتل ها با عبارت آشنای “غذای رستوران های محلی را نخورید” برای غذاهای گران و بی کیفیت خود مشتری سازی می کنند. شجاع باشید و به مردم بومی اعتماد کنید، مانند آنها زندگی کنید و از غذاهایشان بچشید. تنها در این شرایط می توانید ادعا کنید که قلب مقصد گردشگری خود را فتح کرده اید!

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

۹- عدم آشنایی با زبان مقصد:

اگر به ارتباط برقرار کردن با مردم بومی علاقه مندید، و یا دوست ندارید که در بسیاری از نقاط فقط نقش یک ناظر را داشته باشید، قبل از سفر سعی کنید چند جمله ای از زبان مقصد را بیاموزید. با یاد گرفتن کلمات “ممنون” و “سلام” دست از کار نکشید، جمله هایی مانند “امروز حالت چطوره؟” و … هم به کارتان می آید…!

از انجام این 9 کار در سفر اجتناب کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا