خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / سفری کوتاه به بوستان جنگلی کوهسار

سفری کوتاه به بوستان جنگلی کوهسار

بوستان جنگلی کوهسار در دامنهٔ رشته‌کوه البرز و در شمال‌ غربی شهر تهران واقع شده است. این بوستان جنگلی در شمال‌ باختر محلهٔ شهران و شمال محلهٔ کن که جزء منطقه ۵ شهرداری تهران است، قرار دارد که از رودخانه کن در غرب شروع شده و تا رودخانه فرحزاد در شرق ادامه می یابد. حد شمالی محدوده را ارتفاعات توچال و حد جنوبی آن را بلوار حصارک تشکیل می دهد. در وسط محدوده نیز رودخانه حصارک قرار گرفته است.

بوستان جنگلی کوهسار از پتانسیل های بالای زیست محیطی و تفریحی برخوردار است که از آن جمله می توان به ارتفاعاتی با چشم انداز عالی و دره های زیبا و سرسبز کن و فرحزاد اشاره کرد.

ارتفاعات شمال شهران با وجود پیست مخصوص و محوطه‌ای باز که با وزش ملایم و دائمی باد همراه است، محل مناسبی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های هوایی نظیر گلایدر و موتورسواری محیا نموده است.

راه دسترسی به این بوستان از طریق بزرگراه آبشناسان ممکن است. همچنین در درون بوستان، جادهٔ ماشین‌رو نیز وجود دارد که از طریق آن می‌توان به مناطق بالایی بوستان دسترسی داشت.

به دلیل وجود باغ‌های ممتد در حاشیه شمالی این منطقه و روند تخریب و تجاوز به دامنه شمالی البرز لزوم حفاظت از منابع را در این منطقه دوچندان می‌کند. در نتیجه شهرداری منطقه ۵ تهران در سال ۸۱ طرح جامع توسعه و احیای منابع محیطی اراضی غرب تهران که طرح پارک کوهسار نیز شامل آن می شود را آغاز نمود. این طرح به منظور حفاظت و صیانت از اراضی دامنه جنوبی البرز و توسعه فضاهای سبز و ایجاد مجموعه تفرجگاهی و اکوتوریستی آغاز شد.

از امکانات این طرح می توان به احداث تله کابین با ۲ مسیر، زمین بازی کودکان، احداث باشگاه سوارکاری، امکانات ورزشی و تفریحی از قبیل استخر، سونا، زمین های تنیس و بدمینتون اشاره کرد.

پارک کوهسار که بخش اعظم آن شامل ارتفاعات شمالی تهران است مکان مناسبی جهت انجام ورزش های هوایی شناخته شده و در حال حاضر امکانات این رشته ورزشی در پارک ایجاد شده و علا قه مندان از آن استفاده می کنند.

شما نیز می توانید برای پیشبرد پروژه هایی نظیر ساخت هواپیمای مدل گلایدر ، ساخت بالن ، بومرنگ ، بالن ها چگونه بالا می روند و طراحی و ساخت چتر نجات، از فضای زیبا و وسیع منطقه کوهسار بهره گیرید. پارک کوهسار به دلیل وسعت بسیار و در برخی مناطق کم درخت و تپه مانند، قابلیت ویژه ای برای تست هواپیمای مدل گلایدر، پرتاب بومرنگ، به هوا فرستادن بالن و تست چتر نجات را برای علاقمندان به این پروژه ها فراهم آورده است.

کوهسار-3 کوهسار کوهسار4 کوهسار6 کوهسار8 کوهسار-1 کوهسار-2

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا