خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / گردشگری در منطقه شکار ممنوع خدا آفرید

گردشگری در منطقه شکار ممنوع خدا آفرید

منطقه شکار ممنوع « خدا آفرید » با مساحت ۴۹ هزار و ۳۰۰ هکتار در شهرستان های اردل و کوهرنگ قرار دارد. در این منطقه ۶۲ گونه پستاندار، ۱۷۰ گونه پرنده، ۳۵ گونه خزنده، ۵ گونه دوزیست‌، و هزار و ۱۰۰ گونه گیاهی‌، ۹۰ گونه گیاهی انحصاری وجود دارد. منطقه خدا آفرید در یک منطقه سرد کوهستانی واقع شده است و به علت وجود کوه پایه های مرتعی دارای آب و هوای ملایم و معتدل است.

حیات وحش

این منطقه که در مجاورت جنگل های لردگان قرار دارد، از نظر سازمان حفاظت محیط زیست جزو شکارگاه های مهم منطقه است و جانورانی مانند کل، بز، قوچ، میش، پلنگ، خرس قهوه ای، گراز، روباه قرمز، کبک دری گرگ، شغال، خرگوش، گراز، گربه وحشی، قوچ، میش، بزکوهی، عقاب و غیره در آن یافت می شود.

پوشش گیاهی

پوشش گیاهی شاخص شامل؛ لاله‌های واژگون، کرفس، بن سر، باریجه، بلوط و گونه‌های مختلف دارویی است. از گیاهان دارویی گل برنجاسف، گل گاوزبان، جزکوهی، گل آبرونه، اندش، کنگر و گون که کاربرد دارویی دارند و هم چنین کاربرد صنعتی دارند در بیش تر نقاط این منطقه می روید. درختان زالزالک، سیسته بن، تاک، گز، انجیر، کاج و ابول در این منطقه رویش دارند.

0 (1) 0 (2) 0 (3) 0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا