خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / سفر به منطقه شکار ممنوع ناو

سفر به منطقه شکار ممنوع ناو

منطقه شکار ممنوع ناو با وسعت حدود ۲۱/۴۹۱۹ هکتار در سال ۱۱/۶/۸۱ توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شد و در تاریخ ۱۵/۱/۸۷ به مدت ۵ سال دیگر نیز مورد تمدید قرار گرفت. حداقل ارتفاع آن از سطح دریا ۶۰۰ متر و حداکثر تا ۲۰۰۰ متر می باشد. این منطقه بین طول شرقی , E4847-E4841 و عرض شمالی , N3741 , N3736 واقع شده و نزدیکترین فاصله آن تا شهرستان تالش ۴۰ کیلومتر و تا منطقه اسالم ۳۰ کیلومتر و اسالم به خلخال حدود ۵ کیلومتر می باشد منطقه مزبور از طرف شمال به رودخانه ناواسالم، از طرف جنوب مسیر خط الراس از اسبه هونی تا چاره سوداغ از طرف مشرق مسیر عبور ۵ جاده طرح از دریا بن پایین به قله شاه گرداب و از طرف غرب از ارتفاع چاره سوداغ تا روستای ناو پایین محدود شده است.

پوشش گیاهی

از مهمترین گونه های درختی این منطقه می توان به راش، بلوط، افرا، ممرز، گردو، توسکا، نمدار، بارانک، گیلاس و از مهمترین گونه های درختچه ای می توان به زالزالک، ازگیل، گلابی، گوجه، همیشک و از مهمترین گونه گیاهان علفی می توان تمشک، بنفشه، پامچال، همیشک و … اشاره نمود.

حیات وحش

از پستانداران منطقه مزبور می توان به مرال، شوکا، خرس، پلنگ، روباه جنگلی، گرگ، سنجاب، خارپشت، سمور، گربه جنگلی و … اشاره نمود. از مهمترین خزندگان آن نیز می توان به مارکوهی، کورمار، مارآبی، انواع سوسمار، مارمولک اشاره نمود. از مهمترین پرندگان آن نیز می توان به عقاب جنگلی، قرقی، دال، کلوغ زاغی، توکا، انواع دارکوب، کبوتر جنگلی، جغد، سینه سرخ، سبز قبا و … و از آبزیان فقظ یک گونه ماهی قزل آلا خال قرمز در رودخانه ناورود وجود دارد.

0 (3) 0 (4) 0 (5) 0 (6) 0 0 (1) 0 (2)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا